שרידים- עבודה פרטנית/ קבוצתית

 בחירת קלף שאלה והתאמתו למצב, סיטואציה, איך מתקשר לשיח שרידים מה השרידים שנשארו לבעל החיים בתמונה? מה המשמעות של שריד? מה היה שם קודם לפני שהיה שריד? מה קרה בתהליך, שבסופו נשאר רק שריד? מי היה שם בזמן ההתרחשות ?…

אפשרות א': כל משתתף מקבל כרטיסיות וכותב את המילים העולות לו מתוך התבוננותו.
אפשרות ב': אמירה חופשית וכתיבת המילים על ידי המנחה במרכז, כשכולם רואים. הפעילות מאפשרת, מפגש של אמירות ״נקיות״, בלתי מוסכמות ובלתי מותנות. הפעילות מהווה טקס פתיחה למטרת: התכנסות ,התגייסות, סקרנות, הפשרה…

מיון: מיון המילים שנאמרו או שנכתבו וסידורן בצורות מיון שונות על פי רעיונות המשתתפים. רגשות שליליים,רגשות חיוביים,מצבים. שילוב קלפי המצבים והתאמתם למילים שנאמרו. או התאמת המצבים לקבוצות המיון.
לדוגמא: מצבים המתאימים לקבוצת הרגשות החיוביים. שיח על הקשר ביניהם ועל המשמעויות השונות. מתי אני פוגש מצבים אלה ? מה אני מרגיש במצב הזה ? איך אני מתנהג במצבים האלה? שילוב קלפי השאלות: מה השאלה שמתעוררת בכל אחד מהשלבים?
מה השאלה המתעוררת בכל אחד מהמצבים קלפים חסויים: בחירת קלף שאלה והתאמתו למצב, סיטואציה, איך מתקשר לשיח שרידים מה השרידים שנשארו לבעל החיים בתמונה? מה המשמעות של שריד? מה היה שם קודם לפני שהיה שריד? מה קרה בתהליך, שבסופו נשאר רק שריד? מי היה שם בזמן ההתרחשות ? מה היו הרגשות של מי שהיה אילו מצבים מתאימים למה שקרה שם בתהליך ובתוצאה? מה אפשר לומר על מה שנשאר? מה אפשר לומר על מה שאינו נשאר שם?

בניית חיה דמיונית-עבודה קבוצתית/פרטנית עובדים על תכנון מראש: החשיבות של התכנון. מה יש לקחת בחשבון? אילו שיקולים נכנסים מה הם החלקים /האיברים החסרים בחיה? איך נראים האיברים של החיה הדמיונית? מה התפקידים של כל איבר/חלק מה צריך להוסיף כדי שהחיה תרגיש שלמה מה הקשר בין המבנה לתפקיד בחיה?  מה הם סדרי החשיבות באיבריה של החיה? האם יש תעדוף באיברים?

הדמייה מתן משימות שונות כבכל פעם מנטרלים שימוש באחד מאיברי הגוף. דוגמא: להעביר חפצים ממקום למקום בלי הידיים.. חשיבותם של כל האיברים כהתאמה בין מבנה לתפקיד.

חלוקת תפקידים בתוך הקבוצה: שיח על החלוקה. מי רוצה לעשות מה? האם כולם עובדים יחד על אותו איבר? האם כל אחד מקבל ולוקח על עצמו מטלה ויחד יוצרים שלם?

אמצעים אומנותיים– באילו חומרים נעזר הקשר בין החומר לאיבר ולתפקידו. חומרים רכים, קשים, נוזליים, צבעוניים, שבירים

שיח השלכתי- בניית סיפור חיים על החיה שיוצרים בניית סיפור פרטני/ קבוצתי- שם החיה, המזון שאוכלת, בית גידול של החיה, הבית של החיה, המחסה, ההשתייכות החברתית של החיה, השפה, הקולות והצלילים, העיסוק, סדר היום של החיה, מצבים וההתנהגויות החברתיות, צורת התנועה שלה…

עוגניםמה התפקיד של הקרן? קרן כתפארת, קרן כאיבר בתפקיד של הגנה,חוזק,אחיזה. למה הקרן נשארה?
הקרן עשויה מחומר שאינו מתכלה. משמעות של דבר שאינו מתכלה. חותם של דברים, דפוסים חזקים.
מה הקרן שבי? מה הקרן שלי ? מה המוביל שלי ?מה "האני מאמי" שלי ,הדומה לחומר שאינו מתכלה בשום מצב? מה ההרג ובל יעבור מבחינתי במעגלי החיים השונים שלי? בחברות, בעבודה, בהורות, בזוגיות, בעצמי? מי הקרן שלי בחיים? מי הבטחון שלי? מי האחיזה? מי תמיד יהיה שם?

התאמה בין מבנה לתפקיד– השיניים, על כל המשמעויות. מה אני לועס? מה אני אוכל? מה אני גורס? מה אני טוחן? מה הבינה שלי? מה מסודר כמו השיניים? מה צריך לסדר? את מי מייצגות השיניים?

שבת שלום דגנית וליאת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *