מסיכות ורעשנים

מסיבת שחור ולבן

חומרים: צבעי פנים וגוף בצבע: שחור ולבן בדים ובגדים בצבע שחור ולבן
בוחרים קלף חיה מתחלקים לזוגות על פי הנחיית המנחה.
דוגמא: זוגות של חיות תעופה, טורפים כל זוג מחליט על תחפושת משותפת הקשורה לצבעים: שחור ולבן צובעים, מציירים, ומתלבשים האחד בעזרתו של השני יוצרים הצגת תחפושת ומציגים אותה בפני הקבוצה. הקבוצה מנחשת את הסיפור המשותף, את הרעיון קלפי תמונות גלויים.
 בוחרים את החיות שאתם רוצים להיות כמוהן, חיות שאתם רוצים להתחפש אליהן ואל תגלו לקבוצה. כל אחד משמיע את הקולות של החיה שלו והקבוצה מנחשת, איזו חיה בחר? כל אחד מציג בפנטומימה את תנועות ומראה החיה שלו והמשתתפים מנחשים, מה היא החיה שבחר? התבוננותמה הקשר בין כל החיות שנבחרו? מה המשותף? אילו תכונות מאפיינות את החיות האלה? אילו מתוך התכונות אתם רוצים לבקש לעצמכם? אילו מן התכונות אתם מבקשים למסר למישהו אחר?

חנות ערכית

פותחים חנות למכירה וקנייה של תכונות.
הכלל: מסבירים את סיבת הקנייה ואת סיבת המכירה.אפשר להקים דוכן מכירה. ליצור שטרות כסף מקושטים בחיות. כל משתתף מקבל סכום מסוים. מחליטים יחד על שוויה של כל תכונה ויוצאים למסע רכישות ערכי.מכינים מסיכותבוחרים חיה אחת שמייצגת אותנו ונכין מסיכה שלה. (ניירות צבעוניים,גלילי נייר, קופסאות בגדלים שונים,צבעים,ברסטולים…) איך תראה? אילו צבעים נעניק לה? אילו חברים יהיו לידה? את מי נרחיק ממנה? איפה גרה החיה הזאת? איך מתנהגת החיה? מה החוזקות שלה?

הופעת גן החיות

מתחלקים לקבוצות על פי נושא אותו יקבע המנחה או הקבוצה. כל קבוצה מכינה הופעת פורים: שיר, חמשיר, פרסומת,קרקס,סיפור, מסיבה…פגישת חיות כל המשתתפים חובשים את המסכה שהכינו

  1. מטיילים בחדר ללא מילים. ״מתעלמים״ מהאחרים
  2. מטיילים בחדר עם התייחסות בעזרת תנועות הראש למי שעובר לידינו. אומרים שלום ללא מילים.
  3. מטיילים בחדר ומפתחים שיחה בשפת החיות.  מוסיפים לתנועת הראש, תנועות ידיים, רגליים וגוף. מוסיפים מוסיקה ויוצרים מסיבת חיות.

קלפי חיות גלויים
בוחרים  קלף חיה אחת. יוצרים זוגות על ידי מכנה משותף של הקלפים. מספרים אחד לשני את סיבת הבחירה
.במליאה: משתפים את ההרגשה בתהליך הבחירה. כל אחד מספר לשני את התכונות שרואה בו דרך החיה שבחר.

קלפי מצבים גלויים
בוחרים מצבים בהם צריכים להסוות את עצמכם.בוחרים מצבים בהם אתם מרגישים טוב עם עצמכם. בוחרים מצבים בהם אתם זקוקים להיצמד למישהו, להתקרב, לבקש עזרה. בוחרים מצבים שאתם רוצים להתחפש אליהם. שיח על תפקידה של המסכה בחיים שלנו וסוג המסכה בכל מצב.

מסיבת מסיכות

פזרו אוסף מסיכות מוכנות של בעלי חיים שונים ו/ או מסיכות שיצרתם. כל אחד יבחר מסיכה. פזרו חמרים מן הטבע וצרו כלי נגינה למסיבה.שימו מוסיקה טובה. תנועות הריקוד יהיו כתנועות גוף החיה שנבחרה.

 עד דלא ידע 

חג שמח, ליאת ודגנית

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *