ממטופל למטפל

ממטופל למטפל-מרכז יום ללמידה ואיכות חיים אלו"ט בן שמן.
אוקטובר 2015.
מסיימת שנה נוספת בפרוייקט התנדבותי בו הצבתי והדרכתי סטוד בשנת הפרקטיקום בעמותת אלוט וגם באלוט בן שמן.
סיימתי 20 שנים של טיפול בכלא אופק לנערים ובכלא נווה תרצה לנשים והחלטתי כי אני חייבת להכיר מקרוב את האוכלוסייה שעניינה אותי כבר בגיל 16- אוטיזם.
יום חמישי, מוזמנת לראיון אצל מנכ"לית העמותה,סגניתה ומנהלת משאבי אנוש.
חם בחדר.חום שאומר: "כאן אני נשארת".
ביום ראשון עשיתי סיבוב הכרות עם המקום הכל כך מיוחד שהקים אבא ל 2 ילדים עם אוטיזם בשם: דובי עופר.דובי טייס מרעות ובזכותה של האישה והאגדה: ד"ר טישלר אילנה הקימו מרכז יום לחבר'ה בני 21 עם אוטיזם..
ליבי נמס עם הביקור הראשון במקום אותו אני מתחילה להוביל.
שאלתי המון שאלות ומאז אני לא מפסיקה לשאל.
אוהבת בכל ליבי את אשר יצרנו בשיתוף פעולה עם הכפר עם ההורים ועם החבר'ה עם אוטיזם.
צוותים רבים מאוד עברו בשנים האלה ותמיד המוביל צריך היה להיות מותאם לחזון.כולם כמעט היו בעלי מוסר,ערך וכבוד.
כולם מגיעים כמטפלים או באוריאנטציה טיפולית.ואם לא הגיעו כך,מפתחים את זה בתהליך מהיר.הלב מתמלא בנתינה ואהבה ברצון להצמיח ולאפשר בחירה ומגוון בלתי נגמר של חוויות והתנסויות הקשורות ונוגעות תמיד בהיבטים הבאים: קוגניטיביים סנסו-מוטוריים ורגשיים.
אחד הפרוייקטים שעשינו בו גידלנו גוזלי דררות עד התבגרותם נקרא:
"מגוזלות נזקקת לתעופה עצמאית"- תהליך מגביל והשלכתי. פרוייקט חדש לחבר'ה עם אוטיזם ולהקת ציפורים. ממטופל למטפל. כמאמינה ביכולת ההתפתחות וההתקדמות של כל אדם וכמאמינה כי החבר'ה שלנו יכולים לצמח ולהתעצם מתוך חוויה של מתן עזרה לאחר, בחרנו לגדל גוזלים עם כל המשתמע בגידול. החבר'ה ,בתיווך המטפלים הנעזרים בבעלי חיים מתבוננים ומקשיבים לצרכים הבסיסיים של כל גוזל ,בהשלכה לצרכים הבסיסיים שלנו.זיהוי והענות לכל צורך. מה ואיך מאכילים? מה אומרים ומבקשים כשמצייצים.הקשר בין הציוץ לצורך.בתוך זה הקשבה,קשר עין,תחושת מסוגלות והעצמה דרך תחושת:"אני יכול",האכלה במזרק תוך הקשבה לוויסות סנסורי,ארגון וסידור הבית,הגנה בעת סכנה.לוגמה: מה צריך לעשות שריקו הכלב האהוב מתקרב? ועוד ועוד….בסופש הזה,אספתי אותם אלי וכעת 0100לפנות בקר סיימנו את ארוחת הלילה.מקווה שהלהקה שבעה ותישן טוב.ממליצה לכל בית עם ילדים ונער ,לבחור בעל חיים ולגדל כדי להיות טובים יותר ונכונים יותר לעצמינו ולזולתינו.
אנחנו מאמינים בדרך ונוכחים בהתפתחות בלתי פוסקת של החבר'ה המדהימים שלנו.
אספתי כמה תמונות שמעבירות אני מקווה את ההוויה את האני מאמין את הרציונאל.
מזמינה אתכם להתבונן ולהרגיש.
כולנו תושווים
כולנו רקמה אנושית אחת.
בואו נהיה טובים זה לזו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *