להקות ציפורים

נדידת הסתיו של הציפורים התחילה. נוכל להרים ראש ובשמי הארץ יעברו אלפי עופות שבמסען זה, עוברות יבשות, חוצות ימים. מאירופה לאפריקה ובדרך ארוכה זו, עושים גם עצירה, עושים מנוחה. ארץ ישראל, מהווה תחנה במנוחה שלהן מקומות שכדאי לבקר בחודשים נובמבר דצמבר הם: אגמון החולה, שמורת החולה, סביב ימת כנרת.

נדידת הסתיו של הציפורים התחילה. נוכל להרים ראש ובשמי הארץ יעברו אלפי עופות שבמסען זה, עוברות יבשות, חוצות ימים. מאירופה לאפריקה ובדרך ארוכה זו, עושים גם עצירה, עושים מנוחה. ארץ ישראל, מהווה תחנה במנוחה שלהן מקומות שכדאי לבקר בחודשים נובמבר דצמבר הם:
אגמון החולה, שמורת החולה, סביב ימת כנרת. עין אפק, שמורת גמלא ובכלל, ללכת עם הראש למעלה.
מניחים את כל הקלפים בהם יש להקות של ציפורים. משוחחים על משמעות הקבוצה, הלהקה? מי הלהקה שלי? איזו ציפור אני בתוך קלף הלהקה? איפה אני רוצה להיות? מי הציפור שלידי? מי הציפור שרחוקה ממני?

משמעות העצירה, המנוחה. הצורך של הלהקה בעצירה נובע מהדרך הארוכה שעליהן לעבר.  בדרך זו מה צריך? כוח ומזון? מה מקורות הכוח שלי מה המזון שלי? התייחסות לפשט שבמילה מזון והתייחסות מופשטת ורחבה למושג מזון? מה העצירה שלי? ממה אני צריך עצירה ומנוחה איפה אני בוחר לעצר? ברמה הרגשית וברמה הפיסית? מה המסע שלי? מה הדרך שלי? איזו דרך אני רוצה לצייר לעצמי? מה אני צריך לעשות כדי ללכת בדרך הזו?

קצת אחרת: אחד מהמשתתפים מפסל את חברי הקבוצה כלהקה. המיקום והמקום של כל אחד, שפת הגוף של כל. אחד מהפרטים בקבוצה … קירבה וריחוק אחד מהשני. שיחה ושיתוף על התהליך תחושת המפסל. תחושות המפוסלים.

נשמח לשמוע מכם על הפעילות
ליאת ודגנית

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *