אמהות ובנות

  1. נפתחות קבוצות אינטימיות, ייחודיות, מקדמות ומרתקות:
  2. הדרכת הורים להתמודדות עם מצבי קונפליקט
  3. קבוצת אמהות ובנות

אימון לזוגיות מיטיבה ומחזקת קשר. חדש חדש חדש!!!

  • קבוצות בליווי ובשילוב בעלי חיים קבוצת בנות בגילאי 10-12
  • קבוצת נערות בגלאי 14-16 בהנחיית דגנית יערי, מטפלת ומאמנת נסיון רב שנים באוכלוסיות מגוונות. כל הקבוצות בבית  ״שחור ולבן״. רחוב קם 41, רמת החייל תל אביב.

לפרטים והרשמה דגנית יערי טלפון: 054/6443370

זהות מגדרית וציפיות חברתיות והעברה בין דורית. תוך כדי התבוננות בתמונה מוזמנות לחשב

לאן ההתחברות? לאם? לגורה?

אני כגורה – אנסה להתחבר לגורה שבי, הילדה הקטנה.

מה אני מרגישה כלפיה? מי היא? מה היא אומרת לי? מה הייתי רוצה להגיד לה? מה היא צריכה? האם הצרכים הללו נענו? מה היא ינקה מאימה, אילו תחושות, איזה מסר? מה רוצה הגורה לומר לאם?

ניתן לבחור שאלה שהייתי שואלת את אימי, או שאלה שליוותה אותי והעסיקה אותי כגורה. ניתן גם לבחור קלף מצב שמתאר את המצב שלי כגורה מול אימי. אפשר גם שהבחירה תהיה סמויה ואז נספר כיצד מתחבר המצב שבחרנו לאותה תקופה. אני כאם-

איזו מן אם אני? איזו מן אם הייתי רוצה להיות? מה אני מעבירה לילדה שלי- איזה מסר, איזו תחושה? האם אני מזהה נקודות דימיון ושוני לאימי שלי? מה דומה ומה שונה? מה אני מעבירה לביתי שאולי הועבר אליי? מה הייתי רוצה באמת להעביר לה ולומר לה?

מנה אחרונה: להזמין דיאלוג ושיח בין אם לביתה. אפשר  ״להשתולל״ עם קלפי שחור ולבן: תמונות, מצבים ושאלות בתוך השיח. אפשר לבחור קלף מצב שאותו אני רוצה לתת לאימי/ ביתי כמתנה וקלף אחד שאני רוצה לקבל כמתנה ממנה. חשוב לשמור על דיאלוג כן ואמיתי, אך עם זאת להיות מכוונים לחמלה זו כלפי זו. אם אני מנסה להכנס לעולם שלה,

מה אני רואה שם? איך אני הייתי נוהגת אם הייתי בנעליים שלה? האם אני מסוגלת גם לסלוח?

ולכולנו, אמהות ובנות, חיבוק גדול.

חשבה וכתבה ענת קציר המדהימה, מטפלת בעזרת בעלי חיים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *