ברכות וגוריות

נכתב ע"י דגנית יערי בחמישי, 06/12/2012

 אחולי מזל טוב לליאת-ולבני משפחתה על הולדתה של יובל.

הקלפים בהם נתבונן השבוע:

  • הכלבה המיניקה,
  • הגוזל,
  • גור הכלבים בין כפות-הידיים

ברכות וגוריות: אפשרות להניח באופן גלוי את שלושת הקלפים ולדבר על הקשר שביניהם.

מה זו התחושה להיות גור? אילו מחשבות מתעוררות? באילו סיטואציות אנחנו מרגישים או רוצים להרגיש גורים או גוזלים? מה זה אומר להרגיש גור או גוזל? ליד מי אנחנו גור או גוזל? מי גורם לנו הרגשה כזו? (הקטנה) מי מאפשר לנו הרגשה כזו?(העצמה) איך באה לידי בטוי ההתנהגות הגורית או הגוזלית?

הגוזל: מה מבקש הגוזל? מה הוא מרגיש? איפה אמא שלו? מה אפשר לומר לו? במה נברך אותו? מה ניתן לו כדי שיגדל? מה נאחל לו כשיהיה גדול? מה האוכל שהוא מבקש? (גשמי ורוחני/ רגשי) הגור בין כפות הידיים:מה מרגיש הגור? מי מחזיק אותו? מה מרגיש המחזיק? מה הברכה שנברך אותו? איך יראה כשיגדל? אם ידבר, מה יאמר? מה הגור מאחל לעצמו? מה הידיים מאחלות לגור?

קלף הכלבה המיניקה: מה מאחלים הגורים אחד לשני? מי הם כל הגורים האלה? מה הברכה שמברכת הכלבה הגדולה? מי היא הכלבה הגדולה? מה מבקשים הגורים מהכלבה הגדולה? מה הם מרגישים? מה מבקש כל אחד מהם? מה האוכל שהם זקוקים לו? מזון גשמי ומזון רגשי.

הכנת ברכה: את מי נברך? התיחסות לצורני- איך תראה הברכה? מה יהיו הצבעים? מה יהיה הגודל? מאיזה חומר נכין את הברכה? היבט תכני- מה יהיה כתוב בברכה? מה משמעותה של ברכה? אילו רגשות פוגשים כשמברכים אותי? אילו רגשות פוגשים כשאני מברך?

 שילוב קלפי המצבים:אפשרות א- מצבים גלויים:

אילו מצבים מתאימים לשיח, לתחושות ורגשות של ברכה ושל גוריות?אפשרות ב-מצבים חסויים: לפי תור, הופכים קלף ומחליטים אם מתאים למצבי השיח והרגשות שעלו או אינו מתאים? יוצרים מחסן של מצבי ברכות וגוריות ועובדים איתם במפגשים הבאים.

שילוב קלפי השאלות: מה אפשר לשאול כשמברכים? הפיכת השאלות לניסוח מברך.דוגמה: מה המחסה שלי?

ברכה: שיהיה לך מחסה בו תרגיש בטוח ונעים. תוכל לומר את אשר על ליבך ולבטא את הרגשות שלך. מחסה בו תהיה אתה.

לסגירה וסיום המפגש: אפשר ליצר תצוגה ותערוכה של הברכות. מברכות את כולם לשנה טובה ולהתחדשות.לראייה והתבוננות בקשת הצבעים בין השחור והלבן.

דגנית וליאת

תגובה חדשה