הצעות לפעילות

»להירשם לניוזלטר ובכך להצטרף, לשאול על הסדנאות ועל השימוש בקלפים – ולחלוק בחוויה

רשימת הצעות לפעילות

התבוננות על עצמאות

קלף העכביש- איזה קורים עוצרים אותי ואיזה קורים מחזקים אותי ואת המקום שלי? איזה קורים ארצה להשיך לטוות?
קלף יחסים- העצמאות להיות מי שאני בוחר להיות... ומה יגיד לי הצד השני??

כולנו מסובין

פסח מציין בהיבט המקראי את יציאת בני ישראל ממצריים, מהזמן בו היינו עבדים עד להיותנו בני חורין. ציון החג, מאפשר לנו התבוננות מגוונת על "היחד" המשפחתי, על הקשרים, האווירה והאוכל. אחד מההיבטים הכלליים של החג הוא ההתחדשות. עונת האביב בפתח, עונה של פריחה וריחות.

מסכות

מספר פעילויות לפורים שמח ומבדח עם התבוננות אישית
מסיבת שחור ולבן

משנים את דפוס ההתנהגות

מה משתלט עליי שגורם לי להתנהג ככה? איך הייתי יכול להפוך את הדפוס לצורת התנהגות אחרת והפוכה מהרגיל? מה אני מרוויח מההתנהגות הזו ומה אני מפסיד? באילו עוד מעגלי חיים מופיע הדפוס הזה? האם מופיע רק בקונפליקטים או במצבים אחרים בחיי?

חווית קונפליקט

פעילות בעזרת ערכת הקלפים ניווט יחסים - נחשוב על סיטואציה שהותירה אותנו עם רגשות לא פתורים, קונפליקט שחווינו.

אמפתיה

אפשרות לראות העולם דרך נקודת מבטו של מישהו אחר. להבין כי נקודת מבט זו היא האמת שלו. האפשרות לראות את האמת שלu ללא שיפוטיות האפשרות לזהות את רגשות האחר האפשרות לבטא את הרגשות שאנו מזהים כך שמי שמולינו ידע שאנחנו איתו להיות אמפתיים עם המטופלים שלנו וללמד אותם להיות אמפתיים לסביבתם.

נתינה

אורחים בשדה הכלניות
לפני שנים רבות, במדבר רחוק מאוד, צמחו להן באושר זוג כלניות על גדותיו של אגם קטן. האחת הייתה כלנית לבנה פשוטה וצנועה, ואילו השנייה התהדרה בעלי כותרת בצבע אדום עמוק שבהם היא התגאתה מאוד. מדי שנה היו הציפורים הנודדות שעפו מעל האגם עוצרות כדי לשתות מעט מים, ונהנות ממראה שתי הכלניות שהוסיפו מעט צבע לנוף המדברי

מין פולש

מין פולש הוא מין אשר הופץ בעקבות פעילות האדם לאזור שמחוץ לתחום תפוצתו הטבעית, והצליח לייסד במקום זה אוכלוסייה המתרבה ללא התערבות נוספת בידי האדם, ואף מצליחה להתפשט.

הסוואה

הסוואה בעולם החי או הסוואה טבעית משמעותה היטמעות בעל חיים או צמח בסביבה הקרובה לו, כך שחושיהם של בעלי חיים אחרים מתקשים להבחין בו. ההסוואה היא צורת הגנה פסיבית ואצל חלק מבעלי החיים גם גורם מסייע וחוסך סיכון ואנרגיה בהתקפה. זאת משום שהיא דורשת מנוחה מוחלטת של הגוף

גחליליות

כמו הגחליליות גם אנחנו מאירים דברים מסוימים כדי למשוך אלינו אנשים, להאיר עצמינו באור מסוים. נחפש מהו האור שבנו בעזרת ערכת "ניווט יחסים"

אור

בכל אחד מאיתנו דולק נר, ואין נרי שלי כנר חברי ואין איש שאין לו נר.
שמונה הנרות שנדליק בחנוכה יספרו על האור כסמל לרוחניות ולערכים. כסמלים – האור והחושך.

חורף

בערכות הקלפים "מים מה קורה שם?" ו"ניווט יחסים" אילו סערות מתנהלות בתוכי? מה יכול להשקיט את הסערות האלה? באילו מעגלי חיים (ערכת ניווט יחסים) הסערות מתקיימות? מה רואים משם? מה אני רואה?

מערכות יחסים

שיח ותקשורת דרך ובעזרת בעלי חיים... לפרה היה זנב של קוף, לקוף היה זנב של עכבר, איזה בלבול, איזה צחוק... ועכשיו מסדרים! (פעילות מתוך הספר, עמוד 94)

להשאיר חותם

האדמה בוצית, האוויר משתנה, בעלי חיים הולכים ואחרים באים.. הסתכלתי על האדמה וראיתי עקבות בבוץ. הדיוור של היום מוקדש כולו לעקבות שמשאירים

התחדשות

היה היה ילד ושמו ניקולאי. הוא לא תמיד ידע באיזו דרך לבחור ומה נכון לעשות. ״אני רוצה להיות אדם טוב״, אמר לחבריו, ״אבל לפעמים אני לא יודע מה היא הדרך הטובה ביותר להיות כזה״.

עמודים