מכלוב לכלוב: בזכות החיות אני פוגש את עצמי

פינת חי בשבילי זה השקט בראש, כשאני מסתכל על החיות אני נזכר בכל מיני סיטואציות של החיים: משפחה, חברים.

השבוע למשל ישבתי בשיחה עם הפסיכולוגית, כל השיחה הייתי עצבני על הנושא של השיחה, ישבנו ודיברנו בחדר והיה בו אקווריום של דגים , אז כל השיחה ישבתי והסתכלתי על הדגים וככה נרגעתי, לא יודע , ההתנהגות שלהם, השקט שלהם, איך שהם זזים במים, התנועה שלהם מרגיעה. יש את התוכי, הוא מזכיר לי את הבית, מגיל 0 היה לי תוכי. התרנגולות מחזירות אותי לבית של סבתא שלי, הכל מחזיר אותי לזיכרונות עבר טובים, לחוויה נעימה בחיים שלי.

כשנכנסתי לפינת החי בפעמים הראשונות נגעלתי מריח ופחדת מהחיות. לאט לאט נגעתי בפחד הזה ובפחדים אחרים וראיתי את ההתנהגות שלהם, של החיות, את זה שהם יכולים לחיות ביחד ויש כאלה שטוב להם לחיות לבד, זה שחי לבד אני מרחם עליו, זה מזכיר לי את החיים שלי. בפינת החי יש הרגשה של חופש, הסתכלות על החיות, על ההתנהגות שלהם, המקום הזה עושה את שלו.

כשאני פה אני מרגיש טוב, אני נהנה ומרגיש משמעותי, שבזכותי הם חיים, שאני נותן להם אוכל, מים ובלעדיי הם חסרי אונים, הם לא יכולים לדאוג לעצמם. בחוץ אני מרגיש כמוהם- חסר אונים בכל מיני סיטואציות ואם במצבים האלה היו עוזרים לי, לא חושב שהייתי מגיע לכאן.

יש כאן תוכי תוקפן, לא בא לי לגשת אליו בגלל התוקפנות שלו, יש מצב שבחוץ אנשים לא מתקרבים אליי כי חושבים שאני תוקפן, אני לא הייתי רוצה שיחשבו עליי ככה. וכאן בפינת החי אני מצליח להרגיע את החיות שפוחדות ממני, אני מראה להם שבאתי לעזור להם ולהיות איתם. כאן אני נותן לאחרים, עוזר לאחרים.

כאן פעם ראשונה הבנתי בצורה אמיתית מה עשיתי בחוץ, איך פגעתי באחר, מה מרגיש מי שפגעתי בו- הבנתי את זה כשראיתי את הנחש טורף את העכבר. ראיתי איך העכבר רועד מפחד. לפעמים אני מסתכל על העכברים, איך הם עולים ומטפסים אחד על השני וחושב שבחיים דרסו אותי, מעכו אותי, עד שבסוף מעכתי מישהו אח שהיה יותר חלש ממני.

אני מרגיש שכאן יוצאות ממני התכונות הטובות, אני רגוע כאן, אני לא אלים, הידיים האלו שבחוץ היו קשות ואלימות, פה הם מלטפות בעדינות. המקום נותן לנו ללמוד ולהכיר נערים אחרים בצורה אחרת ואפילו נער שלא הייתי מדבר איתו אף פעם, העבודה המשותפת בפינת החי יצרה בינינו קשר טוב.

אני אוהב את פינת החי, כי אני אוהב להרגיש משמעותי וכשאני נותן למישהו אחר, אני לא פוגע!