הסוואה

קצת מידע על הסוואה של בע"ח

הסוואה בעולם החי או הסוואה טבעית משמעותה היטמעות בעל חיים או צמח בסביבה הקרובה לו, כך שחושיהם של בעלי חיים אחרים מתקשים להבחין בו. (ההסוואה הטבעית נוצרת בעזרת עיקרון הברירה הטבעית,לפיו ככל שבעל חיים מותאם יותר לסביבתו, כך גדלים סיכויי הישרדותו ואיתם סיכויי הרבייה שלו.) ההסוואה היא צורת הגנה פסיבית ואצל חלק מבעלי החיים גם גורם מסייע וחוסך סיכון ואנרגיה בהתקפה. זאת משום שהיא דורשת מנוחה מוחלטת של הגוף. הסוואה בעולם החי פועלת בשני כיוונים: אצל הטורף: כך שהטרף לא יבחין בו, אצל הטרף : כדי להתחמק מהטורף. צורה מחוכמת של הסוואה היא התחפשות – התחזות לדבר מסוכן או חסר עניין.

הסוואה

עבודה קבוצתית בנושא הסוואה

נחלק את הקבוצה לשתי קבוצות. כל קבוצה צריכה להחביא חמש שבלונות (שנכין מראש) של בע"ח כדי שהקבוצה השנייה תצטרך למצוא. עליהם להחביא את השבלונות בשטח, ככל האפשר.

הכנת חולצות

כל ילד מקבל חולצה לבנה חלקה ויכול לבחור איך הוא רוצה לעצב אותה עם השבלונות של בע"ח שהחבאנו בפעילות הקודמת.
התחפשות פעילות מתוך הספר "טיפ טיפות ועוד טיפ"  עמ' 53. "אריאל מסתגר בתוך עצמו ולא מרבה לבלות עם בני גילו. במשך רוב היום הוא מצוברח ולא חברותי. ניסינו לראות איזה תרגילים קיימים בעולם החי על מנת להעביר מספר לסביבתם ומתוך כך להבין מה הוא המסר שהוא מעביר לסביבה שלו."

להיות רואה ואינו נראה

פעילות מתוך הספר "טיפ טיפות ועוד טיפעמ' 101. "רציתי לאפשר לילדים ולנוער לדבר על מצבים בהם רצו להיות מוסווים, להעלם, להיות רואים ואינם נראים, טורף, נטרף או להתחזות למישהו אחר..

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *